Goldman Sachs’ın yatırım şefi: Bitcoin bir balon, Ethereum daha da fazlası

Goldman Sachs'ın yatırım şefi, Business Insider'a verdiği bir röportajda kripto para birimlerine ilişkin yorumlarda bulundu.

Goldman Sachs’ın bir üst düzey yöneticisi, merkez bankaları tarafından ihraç edilecek olan kripto paraların “inanılmaz derecede” faydalı olacağına inanıyor.

Goldman’ın Özel Servet Yönetimi biriminin baş yatırım sorumlusu Sharmin Mossavar-Rahmani, Business Insider’a bir röportaj verdi.

‘Ethereum fiyatı, Bitcoin’den daha astronomik’

Dün yayınlanan röportaj sırasında Rahmani, “Şu an kripto para birimlerinin bir balon içinde olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin fiyatları astronomik, Ether daha da astronomik. Açıkçası bu değerlemeler bizim için mantıklı değil.” ifadelerini kullandı.

Mossavar-Rahmani, merkez bankası destekli bir kripto para konusunda ise daha olumlu düşünüyor. Hatta bu muhtemel para birimlerini, bugün var olan kripto para birimlerinden daha faydalı olacağını söyledi.

Bu arada Mossavar-Rahmani, kripto para birimlerine ilişkin bu yorumları yaparken şirketi Goldman Sachs tarafından desteklenen Circle, kripto paraların serbestçe alınıp satılabildiği bir borsa olan Poloniex’i satın aldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl