Ethereum’un en iddialı uygulamalarından biri sonunda canlıya geçti

İlk ICO'lu projelerden biri olan Golem, iki yıldır süren geliştirmelerin ardından sonunda Ethereum Mainnet (ana ağ) üzerinde başlatıldı.

Ethereum’un ilk ICO’lu projelerinden biri olan Golem, iki yıldır süren geliştirmelerin ardından sonunda Ethereum Mainnet (ana ağ) üzerinde başlatıldı. Golem’in Brass Beta sürümü, resmi internet sitesindeki duyuruya göre dün resmen yayınlandı.

Golem, 11 Kasım 2016’da gerçekleştirdiği ICO’sunda 29 dakikada o zamanki değeri 8 milyon dolar eden 820 bin Ether toplamıştı.

İlk olarak bilgisayarlar için “Airbnb” olarak tanıtılan projenin maksadı, dünya çapındaki bilgisayar kullanıcılarının boşta kalan işlem gücüyle küresel bir pazar yaratmak. Projeyle birlikte kullanılmayan işlem gücünüzü kiralayabilir ve bu sayede kripto ile ödeme alabilirsiniz.

En nihayetinde Golem‘in hedefi, hem uygun hem de erişilebilir bir şekilde ağır güç gerektiren her şeyi yapmak -Görsel efekt oluşturma, bilimsel hesaplama, makine öğrenimi ve daha fazlası gibi.

Şu anda yazılım sadece görsel efekt oluşturmayı destekliyor. Bu daha sonra diğer alanlara da genişletilecek. Golem’in merkezsiz süper bilgisayarı, görsel efektleri açık kaynaklı grafik yazılımı Blender ile birlikte çalışarak gerçekleştiriyor.

Bu arada kullanıcıların yazılımdaki hataları tespit etmek ve raporlamayla para kazanabilecekleri bir ödül programı da duyuruldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl