Ethereum’da 80,000 dolarlık işlem ücretinin gizemi çözüldü

Ethereum'da bugün gerçekleştirilen ve transfer ücreti olarak 80,000 dolar değerinde 656 ETH ödenen işlemin gizemi çözüldü.

Bugün, Ethereum’daki fiyat düşüşünün ortasında blok zincirinde hayret ettiren bir işlem gerçekleştirildiğini bildirmiştik. Söz konusu işlemde, mevcut değeri 0 dolar olarak kabul edilebilecek 0.00000001 SNX transfer edilirken transfer ücreti olarak tam 656 ETH ödenmişti. Bu, şu anki 120 dolarlık ETH fiyatı göz önüne alındığında yaklaşık 80,000 dolar ediyor.

Transferi gerçekleştiren taraf, Güney Kore’nin popüler kripto para borsalarından Coinone’dı. Bu durum, işleri daha da ilginç kıldı. İlk etapta işlemin bir hata sonucu mu meydana geldiği yoksa bir kara para aklama planının parçası mı olduğu bilinmiyordu. İkinci ihtimal, göndericinin regüle edilmiş bir borsa olduğu düşünüldüğünde zayıf kalıyordu. İlerleyen saatlerde sorular cevap buldu.

Kaynak: Etherscan

80,000 dolarlık işlem ücretinin bir Coinone çalışanının hatası nedeniyle ödendiği ortaya çıktı. Korece yayın yapan haber organı Decenter, Coinone’ın işlemi, dikkatsizlikten kaynaklanan kaza olarak nitelendirdiğini bildirdi. Borsa tarafından yapılan açıklamaya göre, manuel olarak gerçekleştirilen bir süreç sırasında hata meydana geldi. Borsanın bir yetkilisi, “Bu, sistemlerimizde yaptığımız son değişikliklerden dolayı oluşan bir hataydı. Herhangi bir tekrarı önlemek için işlemlerimizin test sürecinde kullandığımız protokolleri yeniden düzenledik.” dedi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl