Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ethereum’un Kraken’da 700 dolara düşmesinin yankıları: “Tüm birikimimi kaybettim!”

Bitcoin’deki sert volatilite tüm dünyada özellikle kaldıraçlı işlem yapanları zorlamaya başladı. ABD merkezli borsa Kraken’de Bitcoin fiyatı 45 bin, Ethereum fiyatı da 700 dolara kadar düşerken kaldıraçlı işlem yapan ve fonları tasfiye olan kullanıcılar dev borsadan zararlarının karşılanmasını talep ediyor.

Pazar akşamı 58 bin dolar seviyesine ulaşan Bitcoin, pazartesi TSİ öğle vakti büyük bir düşüş yaşadı. Bitcoin’e, altcoin’ler de kısa sürede ayak uydurdu. Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Kraken’de de BTC fiyatı 45 bin, Ethereum da 700 dolara kadar indi. Sert hareketlerde, olan ise, kaldıraçlı işlem yapan kullanıcılara oldu.

“Tüm birikimimi kaybettim!”

Son dönemin ön plana çıkan platformu Reddit’in “Kraken destek” (r/Krakensupport) başlığında ise kullanıcılar borsaya olan kızgınlıklarını dile getirdiler, hatta bazıları hukuki işlem başlatma tehdidinde bulundu.

Bu düşüş yüzünden neredeyse hayatı boyunca biriktirdiği tüm parayı kaybettiğini belirten bir kullanıcı şu ifadeleri kullandı:

“Tüm birikimimi kaybettim ve borsadan bir kişi bile beni aramadı. Ya insanlara kaybettikleri paraları geri verecekler ya da tüm müşterilerini kaybedecekler. Dava açacağım ve her şeyi ekran görüntüleriyle kanıtlayacağım.”

“Param gitti, bir de borçlandım”

Bir kullanıcının ise hesabının eksiye düşmesi dikkat çekti:

“Bir şekilde hesabım eksiye düşmüş ve borsaya 120 dolar borçlanmışım. Bu nasıl olur? Platformdaki düşüşleri karşılayacak kadar marjin fonum vardı ama yüzde 90’lık sahte bir düşüşü kim karşılayabilir?”

“Kraken’le konuştum, geri ödeme yok!”

Sosyal medyada yapılan yorumlar ise borsanın hiçbir şekilde kullanıcılara bir tazminat ödemeyeceğini söylüyor. Bir kullanıcının Twitter’da, fonlarının zorla tasfiye ettirildiğini ve düşüşler esnasında hem uygulama hem de sitenin çalışmadığını ve tazminat talep ettiğini yazmasının ardından cevap veren bir başka kullanıcı ise “Kraken destek birimiyle konuyu görüştüm. Kontrolleri dışında gelişen bir durum olduğunu ve bir geri ödeme olmasının mümkün olmadığını söylediler” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl