Ethereum kullanıcısı, başarısız işleme 424 bin dolar ödedi

Ethereum’da 23.7 milyon dolar ödenen işlem, henüz hafızalardan silinmemişken bir başka işlem için de 424 bin dolarlık ücret ödendi.

Merkezi olmayan borsa SushiSwap’ın token satış platformu MISO’daki bazı projeler, bugünlerde büyük ilgi görüyor. Onlardan biri de Strips için gerçekleştirilen token satışıydı. Öyle ki sadece 6 saniye içinde token’ların tamamı tükendi ve hepsini 14 ayrı adres topladı.

424 bin dolarlık ücret ödenen ancak başarısız olan o işlem.

The Block‘un haberine göre 424 bin dolarlık işlem ücreti ödeyen kullanıcı da Strips token satışına katılmaya çalışıyordu. Böylesine rekabetçi bir satışta avantaj elde etmek için Flashbot’ları kullandı. Flashbot’lar, Ethereum kullanıcılarının yeni çıkarılan bloklarda öncelik kazanmaları için esasında madencilere rüşvet vermelerine imkan tanıyan bir iletişim protokolü.

Son olayda ise bir bloka dahil edilene kadar gizli tutulması gereken Flashbot işlemi, herkesin görebileceği bellek havuzuna girdi. Bir Ethereum madencisi işlemi aldı ve bloka dahil etti. Token satışı da çok hızlı tükendiğinden işlem başarısız oldu ve alıcı hiçbir token alamadı. Bununla birlikte 123 ETH veya mevcut fiyatlarla 430 bin dolarlık işlem ücreti ödediler.

Flashbots ürün müdürü Robert Miller ise “Bu işlem bellek havuzuna gönderildi. Etherscan üzerinde görebilirsiniz. Ayrıca bunu Flashbots sunucusunda hiç görmedik.” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl