Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ethereum kurucu ortağı Lubin’den talepte büyük artış beklentisi

Ethereum’un kurucularından olan ve aynı zamanda Ethereum uygulamaları geliştiren ConsenSys şirketinin kurucusu Joseph Lubin, 4 Ağustos’ta devreye girmesi beklenen Londra güncellemesinin Ethereum’da büyük talep ve değer artışını tetikleyeceğini öngörüyor.

CNBC’ye açıklamalarda bulunan Lubin, ekibinin Ethereum platformu üzerinde proje geliştirmek isteyenlerden büyük bir ilgi gördüğünü ve ETH talebinin de arttığını ifade etti.

Lubin’e göre bu durum, ETH’yi etkili bir şekilde deflasyonist bir varlık haline getirecek olan Londra güncellemesi ile birlikte düşünüldüğünde Ethereum fiyatını önemli ölçüde artıracak.

Ethereum’un kurucu ismi, “Büyük ölçüde azalan arza ilaveten işlemleri yürütmek, ağ üzerinde program çalıştırmak için Ether’e olan talebin üstel biçimde arttığını görüyoruz. Bu talebin artmaya devam etmesini bekliyor ve Ether’in değerinde muazzam bir artış olacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

Londra güncellemesi neleri içeriyor?

Protokol güncellemesi, bazı verimsizliklere önlemeyi amaçlayan ve özellikle EIP 1559 ile EIP 3554 olmak üzere 5 Ethereum Geliştirme Teklifi (EIP) içeriyor:

EIP 1559, Ethereum’un enflasyona daha az maruz kalması için yeni bir ücret yapısı sunuyor. Oldukça tartışmalı olan bu protokol, ücretlerinin bir bölümünün yakılmasını ve böylece madenci gelirlerinin azalmasını sağlıyor.\

EIP 3554, madencilik algoritmasındaki çözülmesi gereken problemlerin seviyesini zorlaştıran “Ethereum zorluk bombası”nın tarihini 1 Aralık’a erteliyor. Bu mekanizma, Ethereum ağındaki madenciliğin zorluğunu aşamalı olarak artırmasının yanında Ethereum’un “proof of stake” geçişine hazırlık olarak “proof of work”ü de güçlü şekilde “donduracak.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl