Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İsviçre’nin ilk özel bankasından Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash atağı

Daha önce Bitcoin yatırma ve çekme hizmeti sunmaya başladığını duyurduğumuz İsviçre bankası Falcon Private Bank, 22 Ağustos 2017 tarihi itibari ile Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i de desteklemeye başlayacak. Ancak dijital para birimleri bunlarla sınırlı kalmayacak. Bankanın yetkilileri, önümüzdeki dönemlerde daha fazla dijital para birimini destekleyeceklerini belirtti. Falcon Private Bank; Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’in eklenmesiyle müşterilerine daha geniş portföy çeşitlendirme olanaklarının yanı sıra kolay erişim ve rahat bir çevrimdışı depolama sağlayacak. ‘İlk tepkiler çok cesaret verdi’ Şirketin Küresel Ürün...

Daha önce Bitcoin yatırma ve çekme hizmeti sunmaya başladığını duyurduğumuz İsviçre bankası Falcon Private Bank, 22 Ağustos 2017 tarihi itibari ile Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i de desteklemeye başlayacak.

Ancak dijital para birimleri bunlarla sınırlı kalmayacak. Bankanın yetkilileri, önümüzdeki dönemlerde daha fazla dijital para birimini destekleyeceklerini belirtti.

Falcon Private Bank; Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’in eklenmesiyle müşterilerine daha geniş portföy çeşitlendirme olanaklarının yanı sıra kolay erişim ve rahat bir çevrimdışı depolama sağlayacak.

‘İlk tepkiler çok cesaret verdi’

Şirketin Küresel Ürün ve Hizmetler Müdürü Arthur Vayloyan, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Bitcoin hizmetimize ilk tepkiler çok cesaret vericiydi ve 3 yeni dijital para birimi daha ekleyerek müşterilerimizin gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayacağımıza inanıyoruz.”

Falcon Private Bank ile dijital para birimleri konusunda işbirliğinde bulunan Bitcoin Suisse’in CEO’su Niklas Nikolajsen ise şunları söyledi:

“Falcon Private Bank, Bitcoin’i müşterilerine doğrudan sunan ilk bankaydı ve böylece bir tarih yarattı. Ethereum’un yanı sıra diğer dijital para birimlerini de eklemeleri, onları dijital para birimlerinin yatırımcıları için özel bir banka haline getirdi.

Dijital para birimlerini desteklemeye başlayan ilk özel banka olan Falcon Private Bank, Bitcoin Suisse ile işbirliğine giderek müşterilerine Bitcoin alma, yatırma ve çekme hizmeti sunuyordu. Banka, aynı zamanda Zürih’teki merkez binasına iş saatlerinde açık olan bir Bitcoin ATM’si kurdu.

Bankanın bu girişimi, “dijital para birimleri dünyasının tamamı için tarihi bir kilometre taşı” olarak değerlendirildi.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl