Bitcoin ve altcoin’ler sessizken Loopring (LRC) adeta patlama yaptı

Anında ve ücretsiz bir şekilde Ether (ETH) ve ERC20 token'larının transferine imkan tanıyan Loopring Pay duyurusu sonrası Loopring'in (LRC) fiyatı saatler içinde yüzde 60'tan fazla arttı.

2017 yılında piyasaya çıkan Loopring, dün proje için önemli bir dönüm noktası olan Loopring Pay’i yayına aldığını açıkladı.

Loopring Pay, zkRollup tekolojisinin kullanıldığı ve Ethereum ile ERC20 token transferlerinin anında, ücretsiz bir şekilde gerçekleştirildiği bir hizmet. Açıklamada Loopring’in zkRollup’unun Ethereum’u 1000 kat ölçeklendirdiği belirtiliyor.

Ethereum’da kullanımın arttığı dönemlerde uzun onay süreleri ve yüksek ücretler gün yüzüne çıkıyor. Ağın normal seyrinde önemli bir sorun oluşmazken özellikle piyasanın hareketli olduğu dönemlerde Ethereum’un mevcut kapasitesi talebi karşılamakta zorlanıyor. Ethereum ağının kullanımı her geçen gün artıyor. Özellikle stabil kripto para birimlerinin pazarının iyice büyümesi ve bu kripto paraların işlemlerinin büyük ölçüde Ethereum üzerinde gerçekleşmesi, ağda zaman zaman tıkanıklara yol açıyor. Loopring Pay gibi çözümler, ağın bu tıkanıklığının hafifletilmesi açısından önem taşıyor.

Kripto para araştırma ve analiz şirketi Glassnode’un paylaştığı son verilere göre, Ethereum ağındaki toplam günlük işlem ücretleri, dün Bitcoin’i geride bıraktı. Ethereum ücretleri için dün yaklaşık 500 bin dolar ödendi, Bitcoin ücretleri ise 310 bin dolarda kaldı. Ethereum ücretleri en son Bitcoin ücretlerini Mart ayında geçmişti.

Loopring (LRC) fiyatı adeta patlama yaptı

Loopring’den yapılan duyurunun ardından LRC’nin fiyatı çarpıcı bir artış yaşadı. Gelişme öncesinde 0.068 dolardan işlem gören LRC, saatler içinde yüzde 62’ye varan bir artışla 0.11 dolara tırmandı. Kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda ise 0.085 dolardan el değiştiriyor.

LRC/USDT grafiği
LRC/USDT grafiği
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Ahmet Cevapla

    Bisey söylemek istiyorum blokchain gerçek ama insanların buradan büyük paralar kazanacağı hayal. Cunku bu coinler kendi adamlarının elinde istediklerinde istediği fiyata rahat getiriyorlar. Lrc de muhtemelen onlardan biri teknik analiz efendim şu bu hepsi safsata… Bırılerı parayi kazanırken diğerleri kaybediyor ama hep kazanan kasa… Blokchain nasıl kolay kendimi finanse ederim.demis.belliki milletin parasını sovusleyip teknoloji geliştiriliyor aslında büyük bir dolandırıcılık belkide
    Ve son olarak şunu söylemek lazım bu sektörü üç senedir takip ediyorum. Ama küçük balık her zman avdir… Buyukler her zman karlı… Yada kral. Herseyi alır….