Büyük düşüş: Ethereum madencilerinin 2019 geliri belirlendi

Ethereum'un madencilerinin 2019 yılı toplam geliri, 2018 yılındaki toplam gelirin yüzde 75 altında kaldı.

Ethereum madencileri, 2019 yılında 936 milyon dolar gelir elde etti. Tahminlere göre, bu gelirlerin 901 milyon doları blok ödülleri, 35 milyon doları ise işlem ücretlerinden geldi.

The Block tarafından yapılan hesaplamaya göre, toplam 936 milyon dolarlık gelir, 2018 yılının toplam gelirinden yüzde 75 daha az. 2018’de madenciler, yaklaşık 3.8 milyar dolar gelir elde etmişti. Dahası madenciler, sadece 2018’in Ocak ayında son 9 ayın toplamından daha fazla kazandılar.

Ethereum’un hashrate’i düşüyor

Donanım gücü kullanılarak gerçekleştirilen PoW madenciliğini terk ederek PoS’a geçiş yapacak olan Ethereum’da madencilerin ağa katılımını ifade eden hashrate, Ekim’den bu yana düştü. PoW ile devam edecek olan Ethereum Classic’in hashrate’i son zamanlarda önemli ölçüde artış gösterirken Ethereum’un hashrate’i 3 ayda yüzde 16 geriledi.

Yakın dönemde, Ethereum ile ilgili önemli gelişmelerde ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert’in Ethereum’a dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin yakın gelecekte piyasada yer alacağına inandığını açıklaması var.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl