Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Salgında kapanan internet kafeyi Ethereum madenciliği kurtardı

ethereum-madenciligi

Kripto para fiyatlarındaki artışlar, madenciliğe olan talebi de doğal olarak artırdı. Son dönemde hem Bitcoin madenciliği hem de Ethereum madenciliğine karşı ciddi bir talep var. Bu konuda son dikkat çekici hikaye ise Vietnam’dan.

Vietnam’ın 7 milyon nüfuslu en büyük şehri olan Ho Chi Minh’de yer alan bir internet kafe olan Star, salgında getirilen kısıtlamalardan dolayı kapılarını kapatmak zorunda kalınca çareyi Ethereum madenciliğinde buldu.

İş modelinin tamamen değiştiği dükkanda madencilikten elde edilen kâr, internet kafe işletmeciliğinin önüne geçti. Çok sayıda GeForce RTX 3080 ekran kartını toplayarak bir araya getiren kafe işletmecisi, ETH üretimine başladı.

BetterHash verilerine göre, GeForce RTX 3080 ekran kartı ile ayda 290 dolar kâr elde etmek mümkün olabiliyor. Ethereum madencileri, toplamda geçen ay 800 milyon dolar gelir elde etti. Bu meblağın yüzde 40’ı ise yalnızca ağ işlem ücretlerinden geldi.

Madencilik sektöründe bugünkü gibi yüksek kâr oranların uzun bir süre devam etmesi beklenmiyor. Bilindiği üzere, 2018 yılında yaşanan ayı piyasası, kripto para yatırımcılarıyla beraber madencileri de derinden etkilemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl