Ethereum Merge başarılı bir şekilde tamamlandı

Ethereum'da yıllardır heyecanla beklenen Merge geçişi TSİ bu sabah saat 9.30 civarında sorunsuz tamamlandı. Ethereum kurucularından olan Vitalik Buterin de attığı tweet'le geçişin problem yaşanmadan bittiğini belirtti ve "Bu güncellemeye katkı sağlayan herkes kendisiyle gurur duyabilir" dedi.

En büyük ikinci kripto para Ethereum artık madencilik sistemini bıraktı ve Proof of Stake yani Hisse Kanıtı sistemine resmen geçiş yaptı. Merge güncellemesi bu sabah TSİ 9.30 civarında sorunsuz gerçekleşti. Bundan sonra Ethereum elde etmek isteyen doğrulayıcılar madencilik yapmayacak ve dolayısıyla Ethereum ihracı için harcanan enerhi %99 oranında düşecek.

Buterin: Ve sonunda tamamladık!

Ethereum’un kurucularından olan Vitalik Buterin de attığı tweet ile Hisse Kanıtı sistemine geçişi kutladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Ve sonunda tamamladık! Herkese mutlu merge’ler! Ethereum ekosistemi için çok büyük bir an bu… Merge’ün tamamlanmasına yardımcı olan herkes bugün kendileriyle gurur duymalı”

Ethereum Vakfı’nın ev sahipliğinde geçekleşen ve canlı yayınlanan Merge etkinliğinde ayrıca konuşan Buterin, geçişin önemini ise şu ifadelerle tanımladı:

“Bana göre Merge erken aşama Ethereum ile her zaman olmasını istediğimiz Ethereum arasındaki farkı temsil ediyor. O halde, gidip bu ekosistemin diğer tüm parçalarını inşa edelim ve Ethereum’u daha iyi bir kripto paraya dönüştürelim. Onu olmasını istediğimiz şeye çevirelim”

Merge güncellemesinin fiyat konusunda ise büyük bir etkisi olmadı. Ethereum haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 1600 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl