Google Play’deki sahte MetaMask uygulaması, kullanıcıların ETH’lerini çaldı

Sahte kripto para uygulamaları salgını, Play Store'da yayılmaya devam ediyor ve Google bu konuda pek bir şey yapmıyor gibi görünüyor.

Sahte kripto para uygulamaları salgını, Play Store’da yayılmaya devam ediyor ve Google bu konuda pek bir şey yapmıyor gibi görünüyor.

Güvenlik araştırmacısı Lukas Stafanko, Google Play Store’da başka bir kimlik avı uygulaması buldu – bu kez, popüler bir Ethereum dApp tarayıcısı olan MetaMask’in bir kopyası.

Geçen hafta Google Play’in rahatsız edici miktarda kripto paralarla ilgili sahte uygulamalara ev sahipliği yaptığını bildirmiştik.

Bu sahte MetaMask uygulaması, en az iki sahte MyEtherWallet ve bir Poloniex uygulamasından sonra Google Play’de yer alan dördüncü sahte uygulama.

Sahte MetaMask uygulaması üzerinde yapılan incelemeler, kimlik avına en az birkaç kullanıcının yakalandığını gösteriyor. Bir kullanıcı, “Bu uygulamanın sahibi hırsız. Tüm Ethereum’umu çaldı. Lütfen bu uygulamanın sahibini engelleyin. Bu sahte bir uygulama.” şeklinde şikayette bulundu.

Başka bir kullanıcı, “Spam uygulama. 2 bin 700 dolar kaybettim.” ifadelerini kullandı.

MetaMask’in Google Play üzerinde herhangi bir uygulaması yok. Yalnızca Google Chrome, Firefox ve Opera için bir tarayıcı uzantısı olarak var.

An itibari ile uygulama, Play Store’dan silinmiş ve kaldırılmış gibi görünüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl