Ethereum nasıl alınır?

Bitcoin’in ardından pazar payında ikinci sırada bulunan Ethereum nasıl alınır? İşte Ethereum’la ilgili detaylar… Bitcoin’in yaygınlaşması ve günden güne popülerleşmesinin ardından değeri de aynı oranda yükseldi. Bitcoin’in yükselen fiyatı nedeniyle yatırım yapmaktan kaçınanlar altcoinlere yönelmeye başladı. Altcoinlerin çoğu çok şey vaat edip bekleneni veremezken bazıları da coin piyasasında önemli yer tuttular. Bunlardan biri olan Ethereum, gelecek vaat eden, sağlam temellere kurulu olan ve pek çok firma ile kuruluşlarla işbirliği içindeki bir coin. ETH olarak kodlanan Ethereum, bu yazının yayınlandığı tarihte...

Bitcoin’in ardından pazar payında ikinci sırada bulunan Ethereum nasıl alınır? İşte Ethereum’la ilgili detaylar…

Bitcoin’in yaygınlaşması ve günden güne popülerleşmesinin ardından değeri de aynı oranda yükseldi. Bitcoin’in yükselen fiyatı nedeniyle yatırım yapmaktan kaçınanlar altcoinlere yönelmeye başladı. Altcoinlerin çoğu çok şey vaat edip bekleneni veremezken bazıları da coin piyasasında önemli yer tuttular.

Bunlardan biri olan Ethereum, gelecek vaat eden, sağlam temellere kurulu olan ve pek çok firma ile kuruluşlarla işbirliği içindeki bir coin. ETH olarak kodlanan Ethereum, bu yazının yayınlandığı tarihte 85 milyar dolarlık kripto para birimleri piyasasında yaklaşık 40 milyar dolarlık bir paya sahip Bitcoin’in ardından 20 milyar dolarlık bir payla ikinci sırada yer alıyor. Hatta kimi analistler, Ethereum’un Bitcoin’in tahtını sallayabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin’in tahtını sallaması ihtimal dahilinde olan Ethereum’a yatırım yapmak da bu nedenle mantıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor. Peki Ethereum nasıl alınır?

Ethereum nasıl alınır?

Henüz Türk borsaları Ethereum işlemi yapmıyor. Yani Ethereum’u Paribu, Koinim, BTCTurk ve BitKapital gibi Türk borsalarından almanıza imkan bulunmuyor. Ethereum alabilmek için şu yolu izleyebilirsiniz:

1-Türk borsalarından Bitcoin alın.

2-Binance.com‘da hesap açın.

3-Türk borsalarından aldığınız Bitcoin’i Binance.com’daki hesabınıza aktarın. (Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buradaki yazıya göz atabilirsiniz)

4-Poloniex.com’daki Bitcoin’lerinizle Ethereum arasında Exchange işlemi yapın. Hepsi bu kadar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

 1. talha Yanıtla

  Türk borsalarından aldığınız Bitcoin’i Poloniex.com’daki hesabınıza aktarın. (Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buradaki yazıya göz atabilirsiniz)
  linkte hata var bu işelmi nasıl yapacağımıza dair yazınızı göremiyoruz.
  teşekkürler.

  1. Burak Köse Yanıtla

   Merhaba, linteki hatayı düzelttik.