Ethereum’da neler olacak? Çok yakında fork’lar geliyor

Ethereum'da Constantinople güncellemesi çok yakında gerçekleştirilecek. Sert çatal gerektirecek olan bu güncelleme neler getiriyor, para kazanma şansı olacak mı, hangi çatallar ortaya çıkacak?

Bitcoin’in ardından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un önünde kritik bir süreç var. Constantinople güncellemesi ile birlikte Ethereum önemli bir değişim geçirecek.

Bu güncelleme, 7,080,000 numaralı blokta gerçekleştirilecek. Güncellemenin 16 Ocak’a denk gelmesi bekleniyor fakat bu tarih birkaç gün önce ya da birkaç gün sonraya sarkabilir.

Constantinople güncellemesi, zincirle uyumsuz özellikler getireceğinden sert çatalı zorunlu kılacak. Bu da en son Bitcoin Cash – Bitcoin SV çatallanmasında olduğu gibi yeni Ether‘lerin ortaya çıkabileceği anlamına geliyor.

Bu arada Constantinople’a yaklaşılırken Ether değer kazanmaya başladı. Kripto para önceki gün 160 doları aştı ve bu yükselişle beraber piyasa kapitalizasyonu bakımından XRP’yi geride bıraktı.

Peki Ethereum’da neler bekleniyor? Ortaya çıkması beklenen yeni Ethereum çatalları hangileri olacak? Para kazanma şansı var mı? Kripto Sözlük Youtube kanalından Eren Caner, bu konuları masaya yatırdı:

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl