OnlyFans, şirket kârının bir kısmını Ether’e yatırdı

Birleşik Krallık merkezli yetişkin içerik platformu OnlyFans’ın ana şirketi Felix International, perşembe günü yayımlanan yıllık finansal raporunda, şirket sermayesinin bir kısmının Ethereum‘a yatırıldığını açıkladı. Satın alımın ne zaman yapıldığı ve miktarın ne olduğu ise belirtilmedi.

Pek çok şirket gibi OnlyFans’ın da kripto ve blok zinciri teknolojilerini platforma entegre etmenin yollarını aradığı biliniyor. Şirket, geçtiğimiz yıl kullanıcıların profil resimleri olarak Ethereum tabanlı NFT’leri kullanmalarına izin vereceğini duyurmuş ve bu özelliği devreye almıştı. Öte yandan platforma kripto paraları kabul etmesi için baskı yapılsa da henüz bu doğrultuda bir açıklama gelmedi.

Birleşik Krallık’taki tüm şirketlerin kaydını tutan devlet kurumu Companies House’a sunulan rapora göre şirketin gelirleri, 2022’de ilk kez 1 milyar doları aştı. OnlyFans’ın sahibi olan Ukraynalı Leonid Radvinsky de bu gelir üzerinden 485 milyon dolar temettü elde etti. Ayrıca şirket, Kasım 2022’ye kadar olan 12 ayda 50 milyondan fazla yeni kullanıcı ve 1 milyonun üzerinde yeni içerik oluşturucunun kaydolduğunu belirtti. Kullanıcıların 2022 yılı boyunca sitede toplam 5.5 milyar dolar harcadıkları kaydedildi. Böylece 2022 yılında satışlar yüzde 17 artışla 1.1 milyar dolara yükselirken vergi öncesi kar da yüzde 21 artarak 525 milyon dolar oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl