Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Tarihi soygun: 30 milyon Dolar değerinde Ethereum çalındı

Parity, 1.5 veya daha üst sürümlerdeki cüzdan uygulamasında bir güvenlik açığı olduğu konusunda uyarıda bulundu. Şirket, bu güvenlik açığını yakalayan korsanların 30 milyon Dolar değerindeki 150 bin Ether’in çalındığını bildirdi. Bu bilgi, Etherscan.io tarafından da doğrulandı. Şirket tarafından rapor edilene göre olay, multi-sig sözleşmesindeki bir hata nedeniyle yaşandı. Parity, multi-sig cüzdanları kullanan herkese Ether’lerini güvenli bir adrese taşımaları için çağrıda bulundu. Şirket, olayın şiddetini “kritik” olarak niteledi. Üç cüzdan saldırıya uğradı Üç cüzdanın saldırıya uğradığı öne sürülürken bu cüzdanların Edgeless...

Parity, 1.5 veya daha üst sürümlerdeki cüzdan uygulamasında bir güvenlik açığı olduğu konusunda uyarıda bulundu. Şirket, bu güvenlik açığını yakalayan korsanların 30 milyon Dolar değerindeki 150 bin Ether’in çalındığını bildirdi. Bu bilgi, Etherscan.io tarafından da doğrulandı.

Şirket tarafından rapor edilene göre olay, multi-sig sözleşmesindeki bir hata nedeniyle yaşandı.

Parity, multi-sig cüzdanları kullanan herkese Ether’lerini güvenli bir adrese taşımaları için çağrıda bulundu. Şirket, olayın şiddetini “kritik” olarak niteledi.

Üç cüzdan saldırıya uğradı

Üç cüzdanın saldırıya uğradığı öne sürülürken bu cüzdanların Edgeless Casino, Swarm City ve æternity blockchain‘e ait olduğu tespit edildi.

Ethereum, son zamanlarda bunun gibi hırsızlıklarla sık sık gündeme geliyor. Son olarak CoinDash benzer bir saldırıya uğramış ve bu saldırı sonucunda yaklaşık 10 milyon Dolar’lık Ether çalınmıştı.

Ethereum’da büyük düşüş

Öte yandan bugünkü olay, Ethereum’un değerine doğrudan etki etti. Gün içerisinde 240$’a kadar çıkan Ether, dramatik bir şekilde düşerek şu sıralar 194$’dan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl