ETHW’deki büyük satışlar madencilerin EthereumPoW’dan çıkışını tetikledi

Ethereum’un Proof of Stake’e (PoS) geçişi, bazılarının umduğu gibi ayı piyasasında bir soluklanma sağlamadı ve fiyatlar da genel olarak düşüş görüldü. Ancak eski PoW zincirinin çok daha fazla zarar gördüğü anlaşılıyor.

Merge öncesinde, kripto para madencileri tarafından oluşturulmuş olan PoW ağının yerel token’ı ETHW, 30 doların biraz altında seyrediyordu. Geçişe az bir süre kala ise neredeyse 60 dolara kadar yükseldi.

Merge güncellemesi öncesinde Ether (ETH) biriktirmiş olanlar, takip eden 24 saat içinde yığınlar halinde Ether’lerini ellerinden çıkardı ve bu da token fiyatının düşmesine neden oldu. ETHW, TSİ 20.15 itibari ile 6.5 dolardan işlem görüyor. Hafta içinde fiyat 4 dolara kadar inmişti.

Ethereum PoW (ETHW) hash rate grafiği

Hash rate düştü, madenciler ikna olmuyor

Resmi EthereumPoW Twitter hesabı bu zinciri “orijinal Ethereum” olarak tanımlasa da ağın düşen hash rate’i tek başına madencileri kalmaya ikna etmek için yeterli olmadığını gösteriyor. Madencilik faaliyeti Merge’ten hemen sonra saniyede 80 TH’ye yakın bir değerle zirve yaptıktan sonra üç gün sonra hızla saniyede 30 TH civarına düştü ve halen bu seviyede seyrediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl