Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Ripple’ın kapısından dönmüş

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum henüz ortada yokken Ripple'da stajyer olarak çalışmak için başvuru yaptığını itiraf etti.

Ethereum’un Rus kökenli geliştiricisi Vitalik Buterin, bugün 18 milyar doları aşan bir piyasa payına sahip projesine yoğunlaşmadan önce Blockchain tabanlı ödeme teknolojileri şirketi Ripple’da staj yapmakla ilgilendiğini itiraf etti.

Buterin, 2013 yılının ortalarında Ripple’da staj yapmayı denediğini fakat ABD vizesi alamadığını açıkladı. Çünkü Ripple, o dönem henüz 9 aylık bir şirketti ve vize koşulları gereği, çalışılacak olan şirketin en az 1 yılı doldurmuş olması gerekiyordu.

ABD’nin Buterin’e çalışmak için vize vermemesi, isabet olmuş görünüyor. Rus geliştirici, eğer Ripple’da çalışıyor olsaydı belki de şu anda Ethereum gibi bir projenin varlığından ya da en azından piyasaya bu kadar hakim oluşundan söz edilemezdi.

Buterin’in Ripple çabası sonuçsuz kalırken bugün 1.8 milyar dolarlık bir piyasa payına sahip olan TRON’un kurucusu Justin Sun, 2013 yılının Aralık ayında Büyük Çin’deki ilk Ripple çalışanı olmuştu. Sun, Ripple’da 2016 yılına kadar Büyük Çin Baş Temsilciliği ve Danışmanlık görevlerini yürüttü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl