Ethereum Classic saldırganından borsaya 100,000 dolar iade

Ethereum Classic ağına saldırarak yüz binlerce dolar zarara yol açtığı ileri sürülen saldırgan, kripto para borsası Gate.io'ya 100,000 dolar gönderdi.

3620 1

Borsa tarafından dün yapılan resmi açıklamada Ethereum Classic ağına saldıran saldırganın kripto para borsası Gate.io’ya 100,000 dolar iade ettiği bildirildi.

Şirket ayrıca saldırganla iletişim kurmaya çalıştıklarını fakat şu ana kadar herhangi bir cevap alamadıklarını ve parayı iade etmesinin nedenini bilemediklerini söyledi. Borsanın açıklamasında “Saldırgan, saldırıyı kâr amacı gütmeden yaptıysa insanlara Blockchain konsensüsü ve hash gücü güvenliğindeki riskleri hatırlatmak isteyen bir beyaz şapkalı hacker olabilir.” denildi.

Beyaz şapkalı bilgisayar korsanı, korsanlık yeteneklerini kişisel kazanımı yerine iyilik için kullanan güçlü bir profesyonel ahlaka sahip korsan olarak tanımlanabilir.

Gate.io, 9 Ocak’ta yayınladığı açıklamasında Ethereum Classic ağına yapılan %51 Saldırısı’ndan zarar gördüklerini ve 50 binin üzerinde ETC çaldırdıklarını duyurmuştu. Ethereum Classic zincirini inceleyen Coinbase ise, saldırının 1.1 milyon dolarlık zarara yol açtığını bildirdi.

Gate.io, saldırıyı fark etmesinin hemen ardından Ethereum Classic bakiyelerini saldırıya karşı korumak amacıyla ETC yatırmak için gereken onay sayısını 4,000’e yükseltti.

Haber: CoinTelegraph

→ XRP İLK KEZ BİR BANKA TARAFINDAN KULLANILMAYA BAŞLANDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun

1 comment

  1. Isa Cevapla

    Haha haha buna inanayimmi .;şaka gibi