Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’tan Ethereum ve MetaMask adımı

Eskiden Sberbank olarak bilinen fakat şu an Sber ismini kullanan Rusya’nın en büyük bankası, blok zinciri platformunun Ethereum ile uyumlu olacağını ve MetaMask ile entegre edileceğini duyurdu.

MetaMask entegrasyonu heyecanlandırdı

Dev bankanın duyurduğu en yeni özellikler arasında, Ethereum ağıyla etkileşime giren popüler kripto para cüzdan yazılımı MetaMask ile entegrasyon da yer alıyor. Yapılan açıklamaya göre bu bağlantı, kullanıcıların Sber’in blok zinciri platformunda saklanan token’lar ve akıllı sözleşmelerle işlem yapabilmelerini sağlıyor.

“Geliştiricileri, şirketleri ve finans kurumlarını bir araya getirecek”

Sber bankasının Blockchain Lab Başkanı Alexander Nam, biriminin harici geliştiriciler ve ortak şirketlerle yakın iş birliği içinde çalıştığını belirtirken “Topluluğumuzun DeFi uygulamalarını Sber’in altyapısı üzerinde çalıştırabilecek olmasından memnuniyet duyuyorum.” dedi. Projenin başındaki isim, Sber’in hem ortak pazar araştırmalarında hem de pratik iş uygulamalarının geliştirilmesinde geliştiricileri, şirketleri ve finans kurumlarını bir araya getirebileceğini söyledi.

Sber’in yüzde 51’i devletin

Hatırlatmak gerekirse, Sber son yıllarda kapsamlı bir şekilde blok zinciri ürünleri geliştiriyor. Banka, 2021’in başlarında “Sbercoin” isimli sabit coin’i için bir blok zinciri platformu oluşturmak üzere Rusya Merkez Bankası’na başvuruda bulunmuştu. Sber, 2022 baharında merkez bankasından onay aldıktan sonra, haziran ayında ilk dijital para birimi işlemini bildirmişti. Bu arada, Sber’in birincil hissedarı ise yüzde 51 hisseye sahip olan devlet.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl