Ethereum’da Shapella tamamlandı: Ne kadar ETH çekildi? Ne kadarı sırada?

Ethereum ağının Merge'den sonra en büyük öneme sahip ve aylardır beklenen güncellemesi Shapella dün gece saatlerinde tamamlanırken, kullanıcılar ise kademeli olarak açılan fonlarını çekmeye başladılar. TSİ 10.00'a kadar çekilen ETH sayısı yaklaşık 72 bin adet oldu.

Ethereum’da Shangai ve Capella güncellemelerinin aynı zamana denk gelmesiyle oluşan Shapella, dün gece saatlerinde resmen tamamalandı. Bu güncellemeyle birlikte kullanıcılar ve validatörler artık, 2020’nin aralık ayından bu yana sisteme yatırdıkları Ether’leri çekebilecekler.

72 bin ETH çekildi

Sistemden çıkışı kademeli olarak sağlanan Ether’lerden şu ana kadar 72.500 adet çekildi (TSİ 10.00). Aynı saatte 5 bin adet Ether de stake için ağa yatırıldı. Stake edilen toplam 17 milyon 500 bin Ether’den 744 bini (1.44 milyar dolar) de şu anda çekim için sırada bekliyor. Önümüzdeki 12 saatte ise yaklaşık 95 bin adet Ether’in çekilmesi bekleniyor.

Kraken 540 bin ETH çekecek

Nansen’den alınan verilere göre ise Ether’lerini çekmek için bekleyen kurumlar arasında büyük şirketler de yer alıyor. Bu anlamda Kraken borsası açık ara farkla birinci sırada… Kısa süre önce SEC ile anlaşarak staking hizmetlerini sonlandıran Kraken, çekim için bekleyen Ether’lerin %75’ine sahip ve 540 bin adet ETH’yi çekmek istiyor. İkinci sırada ise 45 bin Ether ile Huobi borsası bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl