Ethereum’da Shapella güncellemesi geliyor: Satış baskısı olacak mı?

Ethereum ağında uzun süredir heyecanla beklenen ve kullanıcıların Aralık 2020'den bu yana ilk kez Ether'lerini stake dışına alabilmelerini sağlayacak Shapella güncellemesine çok az kaldı. Zincir üstü veri platformu Glassnode ise verilerin, çok büyük bir satış baskısı göstermediğini dile getiriyor.

Ethereum’da beklenen gün geldi çattı. En büyük ikinci kripto paranın ağında bu gece saatlerinde Shapella güncellemesi gerçekleşecek. 6209536 sayılı blokta yaşanacak güncellemenin ardından Ether’lerini stake eden kullanıcılar, 2020’nin aralık ayından bu yana ilk kez kripto paralarını çekmeye başlayabilecekler. Çekilme ihtimali olan toplam Ether değeri ise bugünkü fiyatlarla yaklaşık 34 milyar dolar…

Glassnode: Az sayıda Ether’in satılmasını bekliyoruz

Zincir üstü veri platformu Glassnode ise, incelediği veriler ışığında stake edilen Ether’lerin az bir kısmının satılacağını düşündüğünü aktardı ve “Toplamda 170 bin adet ETH’nin satılacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca, iki kat daha fazla doğrulayıcının çıkış yapacağını düşünüyoruz. Günde sınırlı miktarda stake serbest bırakılacağı için rakamlar çok fazla artmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Stake edilen miktarın 18 milyon Ether olduğu düşünüldüğünde, Glassnode’un satılmasını düşündüğü miktar %1’in de altında gözüküyor.

Glassnode ayrıca, içinde merkezi borsaların da olduğu staking hizmeti sağlayıcılarının, tüm stake edilen Ether’lerin 3’te 2’sine sahip olduğu bilgisini verdi. 5.9 milyon Ether ile bu anlamda en çok ETH’ye sahip olan platform ise Lido…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl