Ether’de ‘short’ tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Bitfinex'ten elde edilen verilere göre Ether'de kısa pozisyonların boyutu, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

CoinDesk’te yer alan habere göre kripto para borsası Bitfinex‘ten elde edilen veriler Ether için açılan kısa pozisyonların sayısının bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

İki gün önce 121,000 ETH olan kısa pozisyon miktarı, bugün gün içinde 212,000 ETH’yi aştı. Son rakam, hafta orasına göre yüzde 82 ve Ağustos ayı ortasına göre ise yüzde 162 oranında artış anlamına geliyor.

Gelişme, kripto para piyasası ve özellikle de ETH için olumsuz bir haftayı takip ediyor. 5-6 Eylül tarihlerinde Bitcoin, yaklaşık yüzde 15 gerileyerek 1100 dolardan daha fazla düştü. Bitcoin’deki bu düşüşle birlikte kripto para piyasasının kapitalizasyonu 40 milyar dolar eridi.

Kripto paralar, büyük bir hamlenin ardından Bitcoin’i takip etme eğiliminde ve ETH bir istisna değil. Üç gün önce borsalarda 290 dolardan alınıp satılan ETH, bugün yalnızca 220 dolar değerinde. Bu noktada ETH’de tüm zamanların en yüksek seviyesinin 1500 dolar olduğu ve fiyatının bu seviyeden yüzde 85 gerilediğini belirtmek önemli.

Kısa pozisyon miktarı bugün olduğu gibi aşırı büyük olduğunda – yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi gibi – kurnaz bir yatırımcı bir ‘short squeeze’ olasılığını düşünmek zorunda. Kısa pozisyonlar, aşırı büyüdüğünde fiyatta küçük bir artış kaybı önlemek için pozisyonların hızla kapatılmasıyla sonuçlanabilir. Kısa pozisyonu kapatmanın tek yolu kripto parayı geri almak olduğundan böyle bir durumda ETH hızlı bir fiyat artışı görebilir.

→ TRON’UN BITTORRENT İÇİN NEO İLE YARIŞTIĞI ORTAYA ÇIKTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl