Coinbase’deki bir hatadan yararlanarak sınırsız sayıda Ethereum’a sahip olabilirdiniz

Coinbase'de neredeyse kendinize sonsuz sayıda Ether kazandırabilecek bir hata olduğu keşfedildi.

Bir kripto para multi-milyarderi olmak için önemli bir fırsatı kaçırmış olabilirsiniz. İşin şakası bir yana, popüler kripto para ticareti platformu Coinbase’de neredeyse kendinize sonsuz sayıda Ether kazandırabilecek bir hata olduğu keşfedildi. Hata, Coinbase’in akıllı sözleşme kurulumundaki bir kusurdan kaynaklanıyordu.

Söz konusu güvenlik açığı, Hollandalı finans teknolojileri şirketi VI Company tarafından geçen yılın Aralık ayında belirlendi ve Coinbase’e bildirildi. Platform, bir ay sonra, Ocak ayında sorunu çözdü ve Hollandalı şirketi 10.000$’la ödüllendirdi.

Araştırmacılar, Coinbase’e gönderdiği raporda, “Bir dizi cüzdan üzerinde ETH dağıtmak için akıllı bir sözleşme kullanarak Coinbase hesabınızın hesap bakiyesini değiştirebilirsiniz. Akıllı sözleşmedeki bir cüzdanda işlem başarısız olursa önceki tüm işlemler iptal edilir. Ancak Coinbase’de bu işlemler geri çevrilmeyecek, yani bir kişi istediği kadar bakiyeyi Ethereum‘a ekleyebilecektir.” ifadelerine yer verdi.

Bu, pratikte hatanın Coinbase cüzdanlarının sonsuz miktarda Ether ile doldurulmak için suistimal edilebileceği anlamına geliyordu.

Araştırmacılar, hatadan başarılı bir şekilde yararlanabildiklerini kanıtlayan bir ekran görüntüsü de paylaştılar. Ayrıca hatalı işlemle ilgili bilgilere şu link üzerinden de ulaşılabiliyor.

Herhangi bir kişinin bu açıktan yararlanarak cüzdanına Ether aktarıp aktarmadığı henüz belli değil.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl