Ethereum’da Şangay güncellemesi için son prova tarihi belirlendi

Ethereum geliştiricileri, Şangay güncellemesinin Goerli test ağında etkinleştirilmesi için 14 Mart gününü belirledi. Yatırımcıların stake ettikleri ETH'leri çekebilmelerini sağlayacak ana ağ üzerindeki güncelleme ise nisan ayının ikinci haftasında yapılacak. Daha önce bu son adım için mart ayı işaret edilmişti.

Ethereum’da bir yıldan uzun bir süredir staking için kilitlenmiş olan Ether’lerin çekilmesine imkan tanıyacak nihai güncelleme nisan ayına ertelendi.

Bilindiği üzere, Ethereum geliştiricileri bir süredir yatırımcıların stake ettikleri ETH’lerin kilidinin açılmasını ve bunun hatasız bir şekilde yapılmasını sağlamak için çalışıyor. Bu yolda, geçtiğimiz günlerde Şangay güncellemesi, Sepolia test ağında etkinleştirilmişti ve güncelleme ardından Goerli test ağında gerçekleştirilecekti. Bugün toplanan geliştiriciler, Goerli’de Şangay güncellemesini 14 Mart’ta devreye almayı kararlaştırdı.

Goerli, geliştircilerin kod değişikliğini ana ağ üzerinde etkinleştirmeden önce, stake edilen ETH’leri çekme işlemlerini test edecekleri son halka açık test ağı olacak. Bu adımın sorunsuz bir şekilde tamamlanması durumunda, Şangay’ın ana ağda etkinleştirilmesi ise nisan ayının ikinci haftası için planlanıyor. Beklentiler, son adımın mart ayı içerisinde yapılacağı yönündeydi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl