Bir ERC20 token’i daha Ethereum’u terk etti

Hellofriend CEO'su, Hellofriend'in ölçeklenebilirlik sorunlarından dolayı Ethereum'dan ayrılarak Stellar'a geçtiğini açıkladı.

Birçok geliştirici ekip tarafından Ethereum‘un ölçeklenebilirlik endişeleri hala devam etmekte. Bu endişeler, ERC20 token’lerinin Ethereum’dan ayrılmasında görülebiliyor.

Bu kripto para birimlerinin sonuncusu olan Hellofriend, Çarşamba günü Stellar’a geçmek için Ethereum’u terk etti.

Automata’ya misafir olan Hellofriend’in baş yöneticisi Salman Habib, 2016 yılının sonlarında kardeşi Shaban Habib ile kurduğu Blockchain girişiminin çeşitli yönlerini ve niye Stellar‘a geçtiklerini şu şekilde açıkladı:

“Biz ilk başlarda ERC20 token’i olarak başladık ancak şimdi ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle Stellar’a geçiyoruz. İşlem süresi şu anda Ethereumda ortalama 3.5 dakika iken Stellarda yalnızca beş saniye. Aynı zamanda maliyet oranı ise Ethereum’a göre daha düşük. Ayrıca Stellar, Hellofriend kullanıcılarının bir para birimini diğerine aktarmalarına izin verirken bu olay Ethereum’un şu anda izin vermediği bir şey.”

Bu cesurca kararın Hellofriend’i nasıl etkileyeceğini ve halihazırdaki ERC20 token’lerinin de ilerleyen süreçte aynı kararı alıp almayacaklarını görmek açıkçası ilginç olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl