Vitalik Buterin, Ethereum’a arz sınırı getirmeyi teklif etti

Ethereum'un yaratıcısı Vitalik Buterin, Ethereum'un arzını 120 milyonda sınırlamayı teklif etti.

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, GitHub üzerinde Ethereum ağının en büyük sorunlarından birini çözmeye zemin hazırlayabilecek olan bir öneri sundu. Öneriye göre Buterin, yaratabilecek Ether miktarına sınırlama getirmek istiyor.

Bugün yayınlanan öneride Buterin, getirilecek bir güncelleme ile toplam Ether arzının 120 milyona sabitlenmesi gerektiğini belirtti. Rus geliştirici, benimsenmesi halinde bu fikrin proof-of-stake algoritmasına geçildikten sonra Ethereum platformunun ekonomik olarak sürdürülebilirliğini sağlayacağını düşünüyor.

Bu noktada Buterin’in bu önerisinin yalnızca bir öneri olduğunu belirtmek önemli. Bununla birlikte öneri, geliştiriciler ve kullanıcılarla yapılacak ortak akıl yürütmeleriyle aylar veya yıllar alabilecek önemli bir sürecin başlangıcı olabilir.

Buterin, bundan yaklaşık 4 ay kadar önce bir Reddit gönderisinde de aynı fikri öne sürmüş ve Ethereum’a bir arz sınırı getirilmesinin düşündüğü bir olasılık olduğunu söylemişti.

Şu anda sınırsız sayıda Ether oluşturulabiliyor ancak yıllık bazda en fazla 18 milyon olacak şekilde bir limit bulunuyor. Bugün dolaşımdaki Ether sayısı 98.5 milyon adet.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl