Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ethereum’dan yatırımcısını heyecanlandıran hamle: Sıradaki muhtemel hedefler

Bugün yukarı yönlü güçlü bir ivme gösteren Ethereum'da hedefler neler? ICRYPEX Hazine Uzmanı Helin Çelik yorumluyor.

Bitcoin fiyatı 12 bin dolara yakın seviyelerde seyrederken piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH) bugün yukarı yönlü ivmesini artırdı. Ethereum kullanıcıları, Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerinden yakınsa da henüz ETH fiyatı bundan pek etkilenmiş görünmüyor.

Peki kısa vadeli Ethereum teknik analizinde işaretler ne yönde?

Geçtiğimiz hafta 373 desteğini test etmesinin ardından Powell’ın konuşması sonrasında kademeli olarak toparlanan ETHUSD test ederek çekildiği 442 direncini kırarak 470 seviyesine kadar ilerledi. 407 ve ardından 442 dirençlerini kırdıktan sonra hacmindeki artışı devam ettiren kripto para biriminde alıcılar baskın konumda ilerliyor. Aşırı alım bölgesinde fiyatlanan kripto para biriminde piyasanın alıcılı ilerlemesi ve 470 direncinin kırılması durumunda 480, 486 ve 500 dirençlerinin takip edilebileceği düşünülüyor. Psikolojik sınır olan 500 direncinin üzerinde tutunması halinde ise kripto para biriminde yukarı yönlü atakların devamı beklenebileceği görüşü güncelliğini koruyor. Bu durumda, kritik seviyelerin güncel olarak takip edilmesinde yarar görülmektedir.

BTC Dominance’ındaki çekilmeyle birlikte hareketin daha fazla hissedildiği ETHUSD’de olası bir satış baskısında 370 ile 360 bant aralığı monitör edilebilir. Belirtilen alanın aşağı yönlü kırılması 450 ve 442 desteklerini gündeme getirebilir.

  • Direnç seviyeleri: 470 – 480 – 486 – 500 – 520
  • Destek seviyeleri: 460 – 450 – 442 – 432 – 426
Ethereum grafiği
Ethereum grafiği

ICRYPEX Hazine Uzmanı Helin ÇELİK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl