Ethereum’da Milyon Dolarlık Gizemli Ücret Madencilere Dağıtılacak

Madencilik havuzu Ethermine, Ethereum'da geçen hafta ödenen 2.6 milyon dolarlık işlem ücretini madencilere dağıtmaya karar verdi. 2.5 milyon dolarlık diğer ücreti alan SparkPool henüz beklemede.

ethereum

Geçtiğimiz hafta en çok konuşulan konuların başında kim olduğu bilinmeyen birinin sadece 133 dolar değerinde Ether göndermek için tam 2.5 milyon dolarlık işlem ücreti ödemesi vardı. Üstelik ertesi gün de aynı şeyi yapmış ve bu kez 86 bin dolar değerinde Ether gönderirken 2.6 milyon dolarlık işlem ücreti ödemişti. Yani toplamda 5.1 milyon dolarlık rekor bir ödeme yapılmıştı!

İlk işlemde ücret madencilik havuzu SparkPool’a gitti. İkinci işlemde ise ücreti Ethermine aldı.

Madencilik havuzu Ethermine’ın ana şirketi Bitfly, dün yaptığı açıklamada, ücreti havuzdaki madencilere dağıtmaya karar verdiklerini söyledi. Göndericiye kendileriyle iletişime geçmesi için yeteri kadar zaman verdiklerini bildiren şirket, birçok insanın bugüne kadar işlemin göndericisi olduğu iddiasıyla ulaştığını fakat hiçbirinin bunu kanıtlaması için gereken geçerli imzayı üretemediğini açıkladı.

SparkPool ise hâlâ işlemin sahibinin ulaşmasını bekliyor. Şirketten yapılan açıklamada, henüz gerçek göndericiyle iletişim kurulamadığını, bir süre daha beklemede kalınacağı duyuruldu.

Son olarak geçen hafta 540 bin doların üzerinde bir başka işlem ücreti daha ödenmişti. Bu ücret, madencilik havuzu Mining Pool Hub ile ilişkili farklı bir adresten gönderildi. İşlemin madencisi F2Pool olurken ücret Mining Pool Hub’a iade edildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl