Milyonlarca dolar tutulan 39 Ethereum adresine engel

Milyonlarca dolar değerinde USDT tutulan 39 Ethereum adresinin kara listeye alındığı bildirildi. Bu adreslerin büyük bölümüne kara liste uygulamasının 2020'de yapıldığı ifade ediliyor.

tether-usdt

Bugün 100 bin dolar değerinde USD Coin (USDC) tutulan bir adresin kara listeye alınıp sahibinin erişimine engellenmesinin ardından bir haber de Tether’dan geldi.

USDC gibi ABD Doları’na endeskli stabil kripto para ihraççısı olan Tether, USDT tutulan 39 Ethereum adresin kara listeye aldı.

Horizon Games’te bir Ethereum araştırmacısı olan Philippe Castonguay tarafından bildirildiğine göre Tether, 2017 yılının Kasım ayından başlamak üzere bugüne kadar çok sayıda adresi yasakladı.

Burada listelenen 39 adresin 24’ü sadece 2020 yılı içinde kara listeye alındı. Bir başka araştırmada ise bu yıl kara listeye alınan adreslerde 5 milyon 510 bin dolar değerinde USDT tutulduğu belirlendi.

Kara listeye alınan adresten USDT gönderilemiyor ve bu adrese USDT alınamıyor. Bu adreslerde tutulan Tether token’ları kullanılamaz hâle getiriliyor.

Konuyla ilgili olarak The Block‘a açıklamalarda bulunan Tether’ın kardeş şirketi Bitfinex’in yetkilisi Stuart Hoegner, Tether’ın kolluk kuvvetleriyle iş birliği yaptığını ve gerek görülürse adresleri engellemek için harekete geçtiğini söyledi. Hoegner, “Tether, rutin olarak soruşturmalarda kolluk kuvvetlerine yardım ediyor. Adres dondurma özelliği sayesinde Tether, bilgisayar korsanları tarafından çalınan on milyonlarca doları kurtarmaya katkı sağladı.” şeklinde konuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. one more Yanıtla

    Kriptoluk nerede kaldı..