CFTC Başkanı’ndan Ethereum açıklaması

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı, uzun süredir beklenen Ethereum'a dayalı vadeli işlem sözleşmeleriyle ilgili pozitif konuştu.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert, kripto para piyasasında Ether’e dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin de yer alacağını tahmin ettiğini söyledi.

Bloomberg’e konuşan Tarbert, “Hem nakit hem de fiziksel teslimatlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini gördük. Ayrıca Ether vadelilerini de göreceğimizi tahmin ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkan, Ether vadelilerinden ilk olarak Ekim ayında bahsetmiş ve Ethereum’a dayalı sözleşmelerin “kesinlikle” 6-12 ay içinde alınıp satılabilir olacağına inandığını dile getirmişti.

Tarbert ayrıca ABD’nin Blockchain teknolojisi ve dijital varlıkların ilerlemesine liderlik etmesini istediğini söyledi.

Son olarak başkan, Bitcoin ve Ether’in emtia olduğunu ve CFTC’nin yetki alanına girdiğini yineledi. Daha önceki bir başka röportajında ise XRP’nin bir menkul kıymet veya emtia olup olmadığının belirsiz olduğunu açıklamıştı.

Vadeli işlem sözleşmelerinin CME’de listelenmesine giden yolda Bitcoin, yaklaşık 20,000 dolara çıkmıştı. Yine CME’de listelenecek Ether vadelilerinin Ether’in fiyatında benzer bir etkiyi yaratıp yaratmayacağı merakla bekleniyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl