Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ethereum Vakfı’nın zirvede 70,000 ETH sattığı ortaya çıktı

Vitalik Buterin, katıldığı bir podcast yayınında Ethereum Vakfı'nın zirve seviyelerinde 70,000 ETH'lik satış yaptığını söyledi.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum Vakfı’nın (EF) zirve seviyelerinde 70,000 ETH sattığını söyledi.

Thiel Capital’ın genel müdürü Eric Weinstein’ın podcast yayınına konuk olan Buterin, “Ethereum Vakfı’nın zirvede 70,000 ETH satmasını sağladım ve bu yaşayabilirlik süremizi iki katına çıkardı. Bu nedenle etkisi büyük olan iyi bir karardı.” şeklinde konuştu.

Ether’in fiyatı, 2018 yılının Ocak ayında 1400 dolara tırmanmıştı. 70,000 ETH, zirve seviyesinde 100 milyon dolar ediyordu.

Öte yandan Buterin’in kendisinin 2017 yılının Aralık ayında Bitstamp’e 30,000 ETH aktardığı ortaya çıkmıştı. O dönem kripto para piyasasında endişe yaratan bu durum, Ethereum’un kurucusunun şimdi sözünü ettiği 70,000 ETH’lik satışa dahil olabilir.

Buterin, düşen fiyatlar hakkında ne düşündüğü sorulduğunda, bunun onu rahatlattığını, çünkü kripto para endüstrisinin henüz yarım trilyon dolar edecek kadar değer yaratmadığını söyledi.

Hiçbir zaman ETH’de açığa satış yapmadığını vurgulayan Buterin, sadece EF’yi bir miktar ETH satmaya ikna ettiğini belirtti.

Buterin’ın bu sözleri, akıllara Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’nin LTC’lerini zirvede satmasını getirdi. Yakın zamanda IOTA’nın kurucularından Sergey Ivancheglo da sahip olduğu tüm MIOTA’ları elinden çıkardığını söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl