Visa, Ethereum tabanlı NFT projesi CryptoPunks’tan bir NFT satın aldı

visa

Küresel ödeme şirketi Visa, bugün CryptoPunks NFT serisinden bir NFT satın aldığını duyurdu.

Şirket, serinin 7610 numaralı cryptopunk’ı için 150 bin dolar değerinde ETH ödemesi yaptı ve böylece, kurgusal evrene (metaverse) ilk adımını atmış oldu. Visa, NFT eseri karşılığında 49.5 ETH ödedi ve ödemeyi ABD’li kripto para şirketi Anchorage aracılığıyla gerçekleştirdi.

Kendisi de bir NFT koleksiyoncusu olan, Visa’nın kripto para biriminin başındaki isim Cuy Sheffield konu hakkında şöyle konuştu:

“NFT’lerin sosyal medya, eğlence ve ticaretin geleceğinde gerçekten önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle, bir NFT satın alma, saklama ve etkileşime girmeyi ilk elden anlamak istedik. Uzmanlık elde edebilmemiz ve müşterilere bu alanda yardımcı olabilmek için Anchorage ile birlikte çalıştık.”

Sheffield, sözlerinin devamında bunun NFT alanında yapacakları çalışmaların sadece başlangıcı olduğunu ekledi.

Visa, ilerleyen dönemde daha fazla NFT satın almayı planlıyor.

CryptoPunks koleksiyonu, Ethereum blok zinciri üzerine kazınmış ilk NFT koleksiyonu olarak bilinir. NFTlerin temelinde bulunan ERC-721 protokolünün gelişiminde önemli bir rol almasının yanı sıra birçok sanatçıya ilham oldu. 10.000 adet farklı suratların yer aldığı koleksiyon, ilk NFT projelerinden olma özelliğini taşıyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl