Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Vitalik Buterin: Ethereum, iki yıl içinde Visa’nın işlem kapasitesine erişecek

Blockchain teknolojisi tabanlı uygulama platformu olan Ethereum, günden güne geliştiriciler, şirketler ve bireyler tarafından artan bir popülarite kazandı ve kazanmaya devam ediyor. Platform, özellikle son aylarda meydana gelen ICO patlamasıyla yoğun bir şekilde kullanılıyor. Ethereum platformunun kurucusu olan Vitalik Buterin, TechCrunch Disrupt 2017’de yaptığı bir konuşmada Ethereum’un veri ve güvenlik konusunda bilinen şeylerin çoğunu değiştirme kapasitesine sahip olduğunu ifade etti. Buterin, aynı zamanda Ethereum’un önümüzdeki iki yıl içinde saniyede 2000 işlem yapabilen Visa ile eşit işlem gücüne sahip olacağını söyledi...

Blockchain teknolojisi tabanlı uygulama platformu olan Ethereum, günden güne geliştiriciler, şirketler ve bireyler tarafından artan bir popülarite kazandı ve kazanmaya devam ediyor.

Platform, özellikle son aylarda meydana gelen ICO patlamasıyla yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Ethereum platformunun kurucusu olan Vitalik Buterin, TechCrunch Disrupt 2017’de yaptığı bir konuşmada Ethereum’un veri ve güvenlik konusunda bilinen şeylerin çoğunu değiştirme kapasitesine sahip olduğunu ifade etti. Buterin, aynı zamanda Ethereum’un önümüzdeki iki yıl içinde saniyede 2000 işlem yapabilen Visa ile eşit işlem gücüne sahip olacağını söyledi ve “Bitcoin, saniyede üç işlemden biraz daha az işlem yapıyor. Ethereum, saniyede 5 yapıyor. Uber, saniyede 12 tur atıyor. Blockchain’in Visa’nın yerini alması birkaç yıl sürecektir.”

‘Blockchain, oyunlar için de kullanılabilir’

Ethereum’un mucidi, Blockchain teknolojisinin gelecekte oyun ve diğer yoğun veri gerektiren uygulamalar için de kullanılabileceğini belirtti:

“Blockchain üzerinde StarCraft’ı çalıştırabilirsin. Bu tür şeyler mümkün.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl