Ethereum’un Rus kurucusu Vitalik Buterin’i canından bezdirdiler

"Hediye ETH" maskesi altında dolandırıcılık faaliyeti yürüten sahte Twitter profilleri, Vitalik Buterin'i artık canından bezdirmiş görünüyor.

Son zamanlarda özellikle Twitter’da yeni bir dolandırıcılık yöntemi aldı başını gidiyor, hatta başarılı da oluyordu. Yöntem basit ve şöyle… Ünlü bir ismin yeni bir Tweet’inin altına onu taklit eden bir profil, kullanıcılardan belirli bir adrese kripto para transfer etmelerini ve transfer edilen kripto paranın kat kat daha fazlasının hediye olarak göndereceğini iddia ediyor.

Örnek vermek gerekirse geçtiğimiz günlerde sahte bir Elon Musk profili, Elon Musk’ın tweet’inin altına gönderilen Ether’lerin 10 kat fazlasını hediye olarak vereceğini öne sürerek 10 saat içinde yaklaşık 35 bin dolar değerinde 40 Ether toplamıştı. Elbette, kimseye hiçbir şey göndermedi.

“Hediye ETH” maskesi altında dolandırıcılık faaliyeti yürüten bu sahte profiller, Vitalik Buterin‘i artık canından bezdirmiş görünüyor.

Öyle ki Ethereum‘un Rus kurucusu, önce paylaştığı bir tweet’i yanıtlayarak “Hatırlatma: Bu tweet’e yanıt olarak ETH vereceğini iddia eden herkes dolandırıcıdır. BTC, BCH, DOGE ya da Wild Beast Block… Hiçbiriniz hiçbir şey alamıyorsunuz.” şeklinde iki ayrı tweet attı. Bununla yetinmedi ve “Hayır, hediye ETH vermiyorum.” ifadesinin yer aldığı üçüncü bir tweet daha paylaştı. Ayrıca Buterin, “Hayır, hediye ETH vermiyorum.” ifadesini Twitter hesabının isim bölümüne bile yazdı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl