Vitalik Buterin’den Ethereum hesap soyutlaması için EIP-7702 önerisi

Vitalik Buterin ve bazı geliştiricilerin altına imzalarını attıkları son makalede EIP-3074'e alternatif olarak EIP-7702 önerisi sunuldu. Yeni öneride hesap soyutlaması için, EOA olarak da bilinen normal Ethereum kullanıcı adreslerinin, geçici olarak akıllı kontrat görevi görmesi ön plana çıkıyor.

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, Sam Wilson, Ansgar Dietrichs ve Matt Garnett ile birlikte yazdığı makalede Ethereum’da hesap soyutlaması için yeni bir öneri getirdi. EIP-3074’e alternatif olarak geliştirilen EIP-7702, Ethereum ağındaki hesap soyutlaştırmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

EOA olarak da bilinen normal kullanıcı Ethereum adreslerinin geçici olarak akıllı sözleşme görevi görmesini öneren teklife göre, adresler daha sonra yeniden eski ve orijinal durumlarına geri dönüyorlar.

Ethereum’daki Pctra güncellemesine de dahil edilmesi konuşulan EIP-3074’e göre EIP-7702’nin kuantum direnci ve daha iyi bir uyum özelliği olduğu belirtiliyor.

EIP-7702’nin aynı zamanda, akıllı sözleşme cüzdanlarındaki hesap soyutlamasını geliştirmek için oluşturulan ERC-4337 standardıyla da daha iyi bir uyum sağlayacağı ifade ediliyor. Konuyla ilgili olarak makalede, “Kullanıcı için hesap soyutlamasının en kolay şekilde yapılabilmesi için tasarlanan bu teklif, EIP-3074 ile aynı özellikleri de taşımaktadır” denildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl