Vitalik Buterin: Bir tirana karşı koymak için en iyi ikinci zaman bugün!

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin'in Craig Wright'ı kastederek bir tirana karşı koymak için en iyi ikinci zamanın bugün olduğunu söyledi.

Bölünmenin eşiğinde olan Bitcoin Cash‘teki ‘hash’ savaşının etkisi ile Bitcoin ve diğer kripto paralar dün önemli ölçüde düşüş yaşadı.

Bu arada kripto paralardaki satış dalgasının baş sorumlusu olarak görülen ve ‘Sahte Satoshi’ lakabıyla bilinen Craig Wright da madencilerin yaklaşan çatallanma öncesined BCH’ye geçiş yapması halinde Bitcoin’in fiyatını düşürme tehdidinde bulundu. Bitcoin Cash çatallanmasından oluşması beklenen Bitcoin Satoshi Vision’ın (BSV) arkasındaki adam Wright, madencilere “BCH’ye geçiş yapmanız halinde aradaki farkı kapatmak için BTC satışı yapmaya ihtiyacımız olabilir. Bunu bir düşünün.” dedi. Dahası fiyatı 1,000$’a bile yollayabileceğini iddia etti.

Ayrıca Wright, rakip zincir Bitcoin ABC’yi öldürmeyi ahdediyor. Wright’ın bu konudaki sözleri birçok Bitcoin ABC destekçisinden tepki aldı. Çin merkezli büyük bir madencilik havuzu olan ViaBTC, Wright’ı Twitter’da sert ifadelerle eleştirdi.

Wright’ı daha önce ‘sahtekar’ olarak nitelendiren Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin de ViaBTC’nin tweet’ini alıntılayarak şöyle yazdı:

“Bir tiran ya da deliye karşı koymak için en iyi zaman bundan bir yıl öncesiydi. İkinci en iyi zaman bugün.”

Bitcoin Cash çatallanması bugün gerçekleşecek ve bundan dolayı Bitcoin ABC ve Bitcoin SV olmak üzere iki rakip ağ arasındaki rekabet giderek kızgın bir hal alıyor. Coin.Dance’ın verilerine göre Bitcoin SV’yi destekleyen madenciler, şu anda ağın madencilik gücünün yüzde 65’ini oluşturuyor.

Bitcoin ABC’nin bu açığını kapatmak için Bitmain ve diğer büyük madencilik havuzlarının Bitcoin’den Bitcoin Cash’e geçiş yapacağı söyleniyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl