Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Milyar dolarlık şirket, yeni çıkarılan tüm Ethereum’un (ETH) yarısını alıyor

Kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale, yeni çıkarılan Ether'lerin (ETH) neredeyse yarısını alıyor.

Kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale, bu sene yeni çıkarılan her iki Ether’den birini yatırımcıları adına satın alıyor. Şirketin paylaştığı son verilere göre Grayscale, 2020’nin başınndan bugüne kadar yeni üretilen tüm ETH’lerin yüzde 48.4’ünü aldı. Grayscale’in sene başından beri aldığı 756,539 ETH, aynı periyotta çıkarılan 1,563,245 ETH’ye neredeyse yarısına eşit.

Ethereum şu anda piyasa değeri göz önüne alındığında en büyük ikinci kripto para konumunda. Bitcoin’de olduğu gibi, madenciler yeni paralar çıkarmak için Proof of Work yarışında karmaşık hesaplamalar yapmak zorundalar. Ancak en büyük 2. kripto para, Proof of Stake sistemine geçmek üzere ve bu sistemde, yüksek oranda ETH tutan yatırımcılara yeni coin’ler, orantılı bir şekilde dağıtılacak.

Son 3 aydaki yatırımlar, son iki yılı aştı

Grayscale’in son raporu, kurumsal yatırımcıların Ethereum’a daha önce hiç olmadığı kadar ilgi gösterdiklerini ortaya koyuyor.

Grayscale’in Ethereum Trust fonu, 2020 yılının ilk çeyreğinde 110 milyon dolar yatırım aldı.

Fona son iki yılın tamamında 95.8 milyon dolar para girişi olmuştu. 2020’nin ilk çeyreğindeki yatırım miktarı, geçtiğimiz iki yılda yapılan yatırım miktarını geçti.

Grayscale, kripto para ekosisteminde yüzlerce projeyle bağları olan bir yatırım şirketi olan Digital Currency Group’a ait. Firmanın ünlü kurucusu Barry Silbert, Ethereum ile tartışmalı ayrışması esnasında Ethereum Classic’e destek vermişti.

Silbert, 2018 yılında Digital Currency Group’un bilançosunun yüzde 25’inin Ethereum Classic’te olduğunu ve hiç Ethereum sahibi olmadıklarını söylemişti.

Yönetimi altında 3 milyar dolar

Grayscale’in Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Horizen, Litecoin, Stellar Lumens, XRP ve Zcash için ayrı ayrı fonları bulunuyor. Şirketin yönetimi altında yaklaşık 3 milyar dolarlık kripto para bulunurken toplamın yüzde 85’inden fazlasını Bitcoin oluşturuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl