Ethereum’da yatırma sayısı çekimleri geçmeye başladı

Geçtiğimiz hafta Shapella güncellemesini başarılı şekilde tamamlayan Ethereum'da günlük yatırma ve çekme işlemlerinde rüzgar tersine dönmeye başladı. Yakılan Ether sayısı da artıyor.

Ethereum’da stake edilen Ether’lerin çekilebilmesine olanak tanıyan Shapella güncellemesinin üzerinden1 hafta geçerken,  yatırılan ETH sayısı da yavaş yavaş çekilenleri geçmeye başladı.

Dün yaklaşık 91 bin ETH sisteme koyulurken, çekimler ise 65 binin altında kaldı. Dolayısıyla net 26 bin 600 ETH stake’e yatırılmış oldu. Bu durum Shapella’nın gerçekleşmesinden sonra ilk kez yaşandı.

Ancak genel tabloda çekilen Ether sayısı hala daha fazla… Şu ana kadar çekilen toplam ETH sayısı 1 milyon 100 bine yaklaşırken, yatırılan Ether sayısı ise 599 bine ulaşmak üzere…

Önümüzdeki 11 saatte yaklaşık 98 bin Ether’in çekilmesi beklenirken, çekim için bekleyen toplam Ether sayısı ise 945 bin (yaklaşık 2 milyar dolar) civarında…

Şu ana kadar yatırılan toplam Ether sayısı ise toplam arzın yüzde 14.9’una denk gelen 17.3 milyon Ether olarak gösteriliyor.

Shapella’yla birlikte yakım da artıyor

Shapella güncellemesinin devreye alındığı 7 günde Ether’deki yakım oranı da yıllık bazda yüzde 0.502’ye yükseldi. Son 30 gün ile kıyaslandığında bu rakam, yakımda tam 2 katlık bir artışa işaret ediyor. Yakım oranı, Merge’den sonraki rakamı (%0.134) da geride bıraktı. Ağda son 7 günde yakılan Ether sayısı da 11.600 oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl