Ethereum ekosistemine her gün 100 bin yeni kullanıcı katılıyor

Verilere göre 2017 yılında Ethereum ağında 1090 merkezsiz uygulama başlatıldı ve 700'den fazla token dağıtıldı. Ayrıca Ethereum ekosistemine her gün 100 bin yeni kullanıcı katılıyor.

Finance Magnates’te yer alan haberde, 2017 yılında Ethereum ağında 1090 adet merkezsiz uygulama (dApp) ve 700’den fazla token dağıtıldığı bildirildi.

Ethereum analiz şirketi Alethio’nun iş analisti Christian Crowley’e göre, her gün yaklaşık 100 bin yeni kullanıcı Ethereum ekosistemine katılıyor.

Dahası, 28 Mayıs’ta İsrail’de düzenlenen ve ETH gelişimini teşvik etmeyi amaçlayan Consensys Topluluk Günü’nde konuşan Crowley, Ethereum ağının günde bir milyon işlem gerçekleştirdiğini söylüyor.

Ayrıca Crowley’e göre şu anda 29.2 milyon farklı ETH adresi bulunuyor.

Ethereum dün beklenmedik bir gelişmeyle sarsıldı

Öte yandan Ethereum, dün beklenmedik bir gelişmeyle sarsıldı. Sabah saatlerinde Bitfinex’te 20.000 civarında gezinen ETH ticaret hacmi, hızla 180.000’e tırmandı. Hacmin hızlı bir şekilde artmasıyla birlikte fiyat da çakıldı. Fiyat, yaklaşık 100 dolar gerilerken yaşanan bu düşüşün nedeni sonradan anlaşıldı. EOS ekibinin Bitfinex üzerinde yüz binlerce ETH sattığı ortaya çıktı.

CoinMarketCap verilerine göre, şu sıralar Ethereum, son 24 saat içinde USD’ye karşı yüzde 6.5, BTC’ye karşı ise yüzde 5.4 değer kaybetmiş görünüyor. Yayın anında ETH, 528 dolar seviyesinde yer alıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl