Yeterli test yapmadan yayına giren projede 921 ETH uçtu

Ethereum ölçeklendirme çözümü zkSync üzerindeki Gemholic (GEMS) adlı bir projenin token satışında 921 ETH (yaklaşık 1.7 milyon dolar) fon toplandı. Ancak fonların ZK üzerinde test edilmemesi ve aktarım işlevi uyumsuzluğu sebebiyle akıllı sözleşmede sonsuza kadar takılı kaldığı söylendi. ZkSync’ten iddialara cevap geldi.

Dün, Gemholic adlı bir proje, zkSync üzerinde test etmeden bir IDO (ilk DEX arzı) sözleşmesi oluşturduğu için sorunlarla karşılaştı. Test edilmemiş bir yazılımın kullanılması sebebiyle arıza yaşanmasından dolayı toplam değeri 1.7 milyon dolardan fazla olan 921 ETH’nin akıllı sözleşmede sonsuza kadar takılı kaldığı ileri sürüldü.

Transfer işlevinin, Ethereum ve diğer EVM uyumlu zincirleri için çalıştığı ancak zkSync üzerinde çalışmadığı bildirildi.

ZkSync’ten “fonların sonsuza kadar takılı kaldığı” iddialarına yanıt

ZkSync’ten Eden Au isimli hesabın iddialarına cevap geldi. Ekip tweet’e verdiği yanıtta “Sonsuza kadar takılı kalmayacak. Sorunu çözmelerine yardımcı olmak için ekiple birlikte çalışıyoruz ve birazdan ayrıntılı bir güncelleme yayınlayacağız. Beklemede kalın.” dedi.

Proje ekibi hâlâ sorunu çözmeye çalışıyor

Gemholic ekibi dünkü tweet’lerinde sözleşmeyi BSC üzerinde test ettiklerini, çok iyi ve verimli çalıştığını ancak, ZK zincirine geçtiklerinde hatalarla karşılaştıklarını açıkladı.

Ekip, sorunu tespit etmek ve mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalışmak için zkSync Era ekibi ile temas halinde olduklarını söyledi.

Güncelleme sağlanacağını söyleyen proje ekibi hata sebebiyle özür dilerken yatırımcılarına “Ether’leriniz akıllı kontratta güvende” sözü verdi. Ancak dünden bu yana fonlara hâlâ kendileri de erişemiyor.

Proje yatırımcıları ise fonlarını kurtarmanın yollarını arıyor.

 

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl