Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

“Bu yıl Ethereum için iyi bir yıl olmayacak”

Tomochain'in kurucusu Long Vuong, Vitalik Buterin ve Ethereum'un zor bir noktada olduğunu ileri sürdü.

Singapur ve Vietnam merkezli Tomochain’in kurucusu Long Vuong, Ethereum‘la ilgili dikkat çekici bir yorum yaptı.

Vuong, “Vitalik ve Ethereum zor bir durumda. Bir yandan Bitcoin maksimalistlerinden saygı görmüyorlar, diğer yandan performans sorunlarını etkili bir şekilde çözemiyor görünüyorlar. Bu yıl Ethereum için iyi bir yıl olmayacak.” dedi.

Buterin, yakın zaman önce düzenlenen Blockchain Connect konferansında saniyede binlerce işlem yapabildiğini iddia eden Blockchain projelerini ‘merkezileşmiş çöp yığını’ olarak nitelemişti. Buterin’in bu sözleriyle NEO, Tron ya da EOS gibi projeleri hedef almış olabileceği ileri sürülmüştü. Hatta Vuong, kurucusu olduğu Tomochain’in de Buterin tarafından bu kategoriye dahil edildiğini düşünmüş olabilir.

PoS ile birlikte 150 masternode içeren Tomochain, Ethereum blok zincirinin karşılaştığı ölçeklenebilirlik problemine yenilikçi bir çözüm olmayı hedefliyor. Ayrıca Ethereum’da yazılan her sözleşme Tomochain’e sorunsuz bir şekilde taşınabiliyor.

Öte yandan Ethereum ağı da PoS protokolüne geçmek için uğraşıyor. 2013 yılında yayınlanan bir makalede Buterin’in PoS sisteminin bugün bazı coin’lerin yaşadığı zorlukları aşmaya yardımcı olabileceğini ve merkezsiz anti-spam sistemlerinde bir kripto para ağının güvenliğini sağlamak için kullanılabileceğini belirttiği görülüyor.

Ethereum’da PoS’a geçiş için zemin hazırlanıyor ancak bu geçiş, beklenenden daha uzun süreceğe benziyor. Yaklaşık 10 gün sonra Ethereum’da gerçekleşecek Constantinople çatalıyla beraber PoS yolunda ciddi bir adım atılacak. Constantinople çatalının Ethereum’u nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl