Ethereum’da dün Londra güncellemesinin etkinleştirilmesiyle beraber ücret yakma mekanizması da devreye girmişti. Bu mekanizmayla birlikte ağ artık her blokta işlem ücretlerini yakarak dolaşımdan çıkarıyor. Bu durum, piyasaya sürülen yeni ETH arzını bir miktar azaltırken aynı zamanda madencilerin ücretlerini de yüzde 20 ila 30 oranında düşürüyor. Uzun vadede Ethereum’daki yeni ücret yakma mekanizmasının fiyatı destekleyeceği ve potansiyel olarak artıracağı öngörülüyor.

13 milyon dolarlık ETH yakıldı

Londra güncellemesinin devreye girmesinden bu yana 24 saat geçti. Bu süre zarfında, işlem ücreti için ödenen yaklaşık olarak 4 bin 700 ETH yakıldı. Mevcut fiyatlarla bu miktar, 13 milyon dolar ediyor. Bir yandan Ethereum madenciliği devam ettiğinden blok başına 2 ETH de piyasaya sürülüyor. Günde 4 bin 700 ETH yakılırken yaklaşık 12 bin 800 ETH de madencilik yoluyla çıkarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ethereum’da neler değişti?

OpenSea ilk sırada yer aldı

En çok ETH ise OpenSea tarafından yakıldı. NFT’lerin alınıp satılabildiği bir pazar yeri olan OpenSea, 551 ETH yakarken onu 527 ETH ile NFT projesi COVIDPunks izledi. Üçüncü sırada ise 374 ETH ile merkezi olmayan borsa Uniswap yer aldı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl