Ethereum’da Merge’e günler kala Uniswap PoS’a destek açıkladı

En büyük merkeziyetsiz finans borsası olarak görülen Uniswap Merge konusunda tam destek vereceğini açıkladı. DEX, Ethereum proof of work çatallanmalarına ise destek vermeyeceğini belirtti.

Ethereum’da Merge güncellemesine 1 hafta kala en büyük DEX Uniswap PoS sistemine destek vereceğini duyurdu. Yapılan açıklamada PoWETH çatallanmalarının desteklenmeyeceği belirtilirken şu ifadeler kullanıldı:

“Uniswap Labs olarak Merge güncellemesini destekliyoruz ve web uygulamamızda herhangi bir çatalı destekleme plânımız ise bulunmamaktadır. İş ispatından (PoW) hisse ispatına (PoS) geçiş bizim için Ethereum ekosistemini ölçeklendirmek ve karbon ayak izini en kısa sürede azaltmak açısından önemli bir adım konumundadır”

Bilindiği üzere Merge güncellemesiyle beraber birçok protokol ve borsa da ETHPoW olarak adlandırılmaya başlanan Ethereum PoW sistemi çatallanmalarını destekleyip desteklememe konusunda karar vermek zorunda kalıyorlar. Madencilik sektörünün bilinen ve güçlü isimlerinden Chandler Guo, konuyla ilgili kısa süre önce yaptığı açıklamada PoS geçişi esnasında Ethereum’un PoW zincirini çatallama planlarını açıklamıştı.

Hareket, madencilerin bir ETH zincirinin merkezi parçası olarak kaldığı bir ekosistemi sürdürmek için bir oyun gibi görünüyor. Özellikle, teklif hem bireylerden hem de kripto protokollerinden karışık destek aldı.

Deribit, Poloniex ve OKX gibi kripto para borsaları da çatallanmış token’lar için destek verdiler. Ancak Uniswap, Chainlink ve USDC gibi kuruluşlar ise ETHPoW coin’leri için herhangi bir destek vermeyeceklerini duyurdular.

Merge güncellemesinin 13-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Haberin yazıldığı dakikalarda Ethereum yaklaşık 1630 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl