Ethereum’da yeni kilometre taşı: Doğrulayıcı sayısı 300 bin

Ethereum’un Proof-of-Stake’e (hisse kanıtı) tam geçişi öncesinde yeni kilometre taşına ulaşılıyor.

İstikrarlı artışının ardından, stake edilen Ether miktarı 9 milyon 570 bin 639 ETH’ye çıktı ve ağdaki doğrulayıcı node’ların sayısı da 300 bine yaklaştı. Doğrulayıcı olmanın şu anki maliyeti ise 32 ETH.

Ağdaki toplam doğrulayıcı sayısının 299.694’e ulaşması, Ethereum’un fikir birliği mekanizmasına katkı veren katılımcı sayısının da arttığını gösteriyor.

Ethereum staking getirileri ikiye katlanabilir

Öte yandan Coinbase’e göre, madencilere ödenen işlem ücretlerinin staking gelirlerine eklenecek olması sebebiyle, iki zincirin tamamen birleşmesinin ardından staking getirilerinde önemli bir artış görülecek. Doğrulayıcılara verilen ödül arttıkça staking kontratlarının karlılığı artacak.

Ethereum staking getirilerinin, Ethereum ana ağı ve Beacon Chain’in entegrasyonuyla birlikte kademeli olarak artması hatta iki katı seviyelerine çıkması bekleniyor. Bu da yıllık staking getirilerinin bu yılın Haziran ayı civarında %4.3-5.4 seviyelerinden %9-12’ye yükselebileceği anlamına geliyor.

Piyasa değeriyle Bitcoin’in ardından en büyük kripto para Ether, TSİ 00.50 itibari ile 2 bin 833 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl