Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ethereum’un kurucularından Di Iorio, kripto para sektöründen çıkıyor

di iorio

Ethereum‘un kurucularından Anthony Di Iorio, kısmen kişisel güvenlik endişelerinden dolayı kripto para dünyasıyla bağlarını koparacağını söylüyor.

46 yaşındaki Di Iorio, 2017’den bu yana gittiği her yerde korumalarla geziyor. Önümüzdeki hafta şirketi Decentral’ı satmayı, hayırseverliğe ve kripto para ile ilgili olmayan diğer girişimlere odaklanmayı planlıyor. Kanadalı isim, dahil olduğu diğer girişimlerden de zamanla ayrılacak ve bundan böyle blok zinciri projelerine daha fazla yatırım yapmayacak.

Di Iorio, “Burada çok hoşlanmadığım bir risk profili var. Kendimi kesinlikle güvende hissetmiyorum. Daha büyük problemlere odaklansaydım daha güvende olacağımı düşünüyorum. Kriptocu değil, sorun çözücü olarak bilinmek istiyorum.” diyor.

Başarılı girişimci, 2013’te Ethereum’un kurucuları arasında yer aldı. Bugün Ether, 220 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Forbes ise 2018’in Şubat ayında Di Iorio’nun servetinin 1 milyar dolar olduğunu tahmin etti. Ether fiyatı da o günden beri iki kat arttı.

Di Iorio’nun şirketi Decentral, merkezi olmayan teknolojilere odaklanan Toronto merkezli bir inovasyon merkezi. Şirket, aynı zamanda bu sene yaklaşık 1 milyon müşteri elde eden kripto para cüzdanı Jaxx’ın da üreticisi.

Şirketini itibari para veya bir hisse senedi karşılığında satmayı düşünen girişimci, birkaç potansiyel yatırımcıyla görüştüğünü ve Decentral’in yüz milyonlarca dolar değerinde olacağına inandığını söylüyor.

Di Iorio, geçtiğimiz ay katıldığı bir podcast yayınında kripto para yatırımlarıyla ilgili konuşmuştu. Ethereum’un kurucu ismi, yatırımlarının çoğunun Bitcoin, Ethereum, Polkadot ve Cardano’da olduğunu söylemişti. Di Iorio, “Yatırımların çoğunluğu Ethereum, Bitcoin, Polkadot ve Cardano’da diyebilirim. Bunların dışında birkaç tane daha var ama tüm DeFi dünyasında kaybolmak gibi bir niyetim yok. Tüm bunlara zaman ayıracak enerjim yok artık. hayatımı basitleştirdim” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl