Ethereum’un kurucusundan Rusya-Ukrayna geriliminde Kremlin’e mesaj

Ethereum‘un Rusya doğumlu kurucu ortağı Vitalik Buterin, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceği söylentilerinin ortasında Twitter hesabından Rusça bir mesaj yayımladı.

Twitter’da 3.3 milyonluk bir kitleye hitap eden Buterin, “Ukrayna’ya yapılacak bir saldırı, Rusya, Ukrayna ve insanlığa zarar verir. Durumun barışçıl bir yola girmesi veya savaşa artık Zelensky ya da NATO değil, Kremlin karar verebilir. Umarım akıllıca bir seçim yaparlar.” ifadelerini kullandı.

Rus-Kanadalı bilgisayar programcısı, 2017 yılında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelmişti. Toplantının ardından Putin’in Blockchain teknolojisine hayranlık duyduğunu dile getirdiği iddia edilmişti.

Rusya-Ukrayna gerilimi tırmanırken ABD, tüm vatandaşlarından 48 saat içinde Ukrayna’yı terk etmelerini istedi. Ayrıca ABD donanmasına ait 4 savaş gemisi, görev bölgesi Avrupa olan 6’ncı filoya gönderildi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ise Rusya’nın Ukrayna’ya her an askeri bir operasyon başlatabileceğini söyledi.

Piyasalar da yaşanan bu gerginlik nedeniyle düştü. Hisse senetlerinin yanı sıra başta Bitcoin olmak üzere kripto paralarda geri çekilmeler görüldü. Altın ve ABD Doları ise yükselişte.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl