EtherRock’ta fiyatlar 10’a katlandı, birini TRON kurucusu Justin Sun aldı

Ethereum blok zincirindeki ilk NFT projelerinden biri olan EtherRock’a ilgi son günlerde giderek arttı. Bu ilgi artışının bir sonucu olarak, iki hafta önce 100 bin dolara satılan NFT’ler için yeni taban fiyat 950 bin dolara çıktı.

Justin Sun’dan EtherRock’a rekor ödeme

EtherRock koleksiyonundaki bir NFT’yi ise bugün TRON kurucusu Justin Sun aldı. Sun, basit bir kaya görselinden oluşan serinin 87 numaralı NFT’sine 580 bin dolar, yani 187 ETH ödeme yaptı. Bunu, Twitter hesabından da “Az önce bir kayaya yarım milyon dolar ödedim” şeklinde paylaştı. Satış, EtherRock için şimdiye kadar ödenen en yüksek bedel olarak kayıtlara geçti. Bugün bir başka NFT de 179 ETH’ye alıcı buldu. Şu anda en ucuz EtherRock NFT’si 299 ETH’lik bir fiyata sahip.

2017’de piyasaya çıkarıldı

EtherRock, 2017 yılında bugün milyonlarca dolar değerlemeye ulaşan CryptoPunks NFT’lerinden kısa süre sonra piyasaya çıktı. EtherRock, her biri NFT tabanlı olan 100 kaya görselinden oluşuyor. Bu sanal kayalar, alıp satılmanın ötesinde bir amaca hizmet etmiyor.

NFT piyasası, son zamanlarda yeni bir hareketli döneme girdi. Geçtiğimiz günlerde meşhur CryptoPunks NFT’lerinden biri de ünlü girişimci Gary Vaynerchuk tarafından 3 milyon 800 bin dolara alınmıştı. Bu, CryptoPunks için yeni bir rekor fiyattı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl