Grayscale Ethereum Trust’ta büyük tasfiye: %70 düştü

En büyük ikinci kripto para Ether'e yatırım yapan Grayscale Ethereum Trust'ın (ETHE) hisseleri, son üç haftada yüzde 70'e varan oranda düşüş yaşadı.

ethereum

Piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para olan Ether’e yatırım yapan Grayscale Ethereum Trust’ın (ETH) hisseleri, Ether’in kendisi artsa bile Haziran ayının başlarından bu yana tam yüzde 70 oranında değer kaybetti.

Konuyla ilgili olarak Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Coin Metrics’in kurucu ortağı Nic Carter, düşüşün yatırım aşamasında zorunlu tutulan 12 aylık kilitleme döneminin sona ermesinden sonra varlıklarını tasfiye eden serbest fonlar gibi akredite yatırımcılara bağlanabileceğini söyledi.

Haberin yayına girdiği dakikalarda ETHE hisseleri, 98 dolardan işlem görüyor. Haziran ayının ilk haftasında bu rakam 259 dolardı ve ETHE dün 78 dolara kadar indi. Fiyatta sadece üç haftalık bir süre içinde yüzde 70’lik bir düşüş yaşandığını söylemek mümkün. Her bir ETHE, 0.09387746 ETH içeriyor.

Grayscale Ethereum Trust (ETHE) grafiği
Grayscale Ethereum Trust (ETHE) grafiği

ETHE’nin fiyatı düşüş yaşarken ETH değer kazandı. Kripto para, son bir hafta içinde 227 dolar seviyelerinden 250 dolara çıktı ve bugün 233 dolardan alıcı buluyor.

Digital Currency Group şirketine bağlı olan Grayscale tarafından oluşturulan Grayscale Ethereum Trust’ın yanı sıra aynı şirketin Bitcoin Trust (GBTC), Bitcoin Cash Trust (BCHFUND), Ethereum Classic Trust (ETCG), Horizen Trust (ZENFUND) ve daha fazla ürünü bulunuyor. Grayscale’in yönetimi altındaki kripto paraların toplam değeri 4 milyar doların üzerinde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl