eToro, 4 kripto parada pozisyon açmayı engelleyecek

30 milyon kullanıcılı alım satım platformu eToro, ABD'li kullanıcılarının bazı kripto paralarda pozisyon açmalarını engelleyecek.

Dünya çapında 30 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan alım satım platformu eToro, SEC’nin yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırdığı bazı kripto paralarda ABD’li müşterilerinin yeni pozisyon açmasına izin vermeyecek.

Borsadan yapılan açıklamada, bu kripto paraların Algorand (ALGO), Decentraland (MANA), Dash (DASH) ve Polygon (MATIC) olduğu kaydedildi. Açıklamada, ABD’li kullanıcıların 12 Temmuz 2023 itibari ile bu kripto paralarda yeni pozisyon açamayacakları fakat mevcut pozisyonları tutabilecekleri veya satış yapabilecekleri belirtildi.

Son olarak eToro, “Kripto endüstrisinin geleceğini şekillendirmek ve sıradan yatırımcıların erişimlerini desteklemek için dünyanın dört bir yanındaki regülatörlerle yakın bir şekilde çalışmaya kararlıyız.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – SEC davası sonrası 6 kripto para dip seviye indi

Söz konusu varlıklar, geçtiğimiz hafta SEC’nin Binance ve Coinbase borsalarına açtığı davalarda yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırılmıştı. SEC’nin bu kararı sonrası Robinhood; platformunda yer alan MATIC, SOL ve ADA’yı listeden çıkarmıştı. Aynı zamanda bu kripto paraların her biri yüzde 30’un üzerinde düşüş yaşadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl